Tavarantoimittajille

Tuoteryhmät

Alkoholijuomien ja oheistuotteiden valinnasta vastaa ammattitaitoinen ostotiimi.  Valikoimaanottoon liittyvissä kysymyksissä voit ottaa yhteyttä seuraaviin henkilöihin.

Viinit
Huom. Viinituotepäälliköiden vastuualueet löytyvät lisäksi liitteenä olevasta dokumentista alla.

Senior Category Manager Petri Aalto
sähköposti petri.aalto@alko.fi
puhelin 020 711 5753

Tuotepäällikkö Kirsi Erme
sähköposti kirsi.erme@alko.fi
puhelin 020 711 5695

Tuotepäällikkö Karina Tiihonen
sähköposti karina.tiihonen@alko.fi
puhelin 020 711 5314

Tuotepäällikkö Timo Tossavainen
sähköposti timo.tossavainen@alko.fi
puhelin 020 711 5786

Tuotepäällikkö Anni Malmi (1.10. alkaen)
sähköposti anni.malmi@alko.fi
puhelin 020 711 5320

Hankintakoordinaattori Kati Jalkanen
sähköposti kati.jalkanen@alko.fi
puhelin 020 711 5406 

Hankintakoordinaattori Anne Högman
sähköposti anne.hogman@alko.fi
puhelin 020 711 5395

Väkevät juomat 

Category Manager Marjo Pelkonen 
sähköposti marjo.pelkonen@alko.fi
puhelin 020 711 5635

Hankintakoordinaattori Heini Salonen
sähköposti heini.salonen@alko.fi
puhelin 020 711 5811

Hankinta-assistentti Mari Raunio
sähköposti mari.raunio@alko.fi
puhelin 020 711 5404

Panimotuotteet

Category Manager Kasper Kukkonen
sähköposti kasper.kukkonen@alko.fi
puhelin 020 711 5413

Tuotepäällikkö Johanna Varjonen 
sähköposti johanna.varjonen@alko.fi
puhelin 020 711 5337

Hankintakoordinaattori Timo Päiviölä (Miia Koivisto äl.)
sähköposti timo.paiviola@alko.fi
puhelin 020 711 5635

Oheistuotteet

Tuotepäällikkö Kristiina Lilienkampf
sähköposti kristiina.lilienkampf@alko.fi
puhelin 020 711 5642