Palaa
Vsop-konjakit

Monopol VSOP muovipullo

Meripihkankeltainen, lämmin, keskitäyteläinen, hedelmäinen, mausteinen, kevyen yrttinen, tamminen
0.35 l
Cart Icon
LISÄÄ OSTOSKORIIN

Tuotetta voi tilata kerrallaan vain 0 kpl.

Lisää muistilistalle
Meripihkankeltainen, lämmin, keskitäyteläinen, hedelmäinen, mausteinen, kevyen yrttinen, tamminen
  • Tuotetiedot
    • TUOTENUMERO
      130274
    • ALKOHOLI
      40.0%
    • SOKERI
      8.0 g/l
    • ENERGIA
      230.0 kcal/100 ml
    • LITRAHINTA
      76.8 EUR
    • PANTTI
      0.1 €
    • PAKKAUS
      muovipullo
    • SULJENTA
      metallinen kierrekapseli
    • VALMISTAJA/VALMISTUTTAJA
      Larsen S.A.S
    • TAVARANTOIMITTAJA
      Anora
    • VALIKOIMA
      vakiovalikoima
  • Maku
    Maku

    VSOP-konjakit (Very Superior Old Pale) ovat tynnyrikypsytettyjä, viinistä tehtyjä väkeviä juomia, jotka sekoitetaan useasta eri tisleestä. Ne valmistetaan Länsi-Ranskassa Cognacin alkuperäalueella. Nuorinkin VSOP-konjakkiin käytetty tisle on vähintään 4-vuotias.

    Voit löytää VSOP-konjakin aromeista hedelmäisiä, mausteisia, tammisia, vaniljaisia, pähkinäisiä, aprikoosisia ja kaakaoisia aromeja.

    Käyttö

    VSOP-konjakki tarjoillaan yleensä avec-juomana kahvin kera tai digestiivinä. VSOP-konjakit tarjoillaan huoneenlämpöisinä.

    Tiesitkö?

    Konjakki saa värinsä tammitynnyrikypsytyksen aikana. Konjakki on ensin väritöntä ja ennen pullotusta väri tasataan sokerikulööri-väriaineella. Konjakin väristä ei siis pysty päättelemään sen ikää.

    Kypsytyksen aikana konjakkitynnyrin sisällöstä haihtuu vuosittain noin 2–3 prosenttia.

Tuotteen mahdollisesti sisältämät allergeenit käyvät ilmi etiketistä tai pakkauksesta. Tuotteen valmistaja ja maahantuoja vastaavat tuotteen laadusta sekä siitä, että tuote ja sen pakkausmerkinnät ovat lainsäädännön mukaisia. Huom! Tuotekuva tai vuosikerta saattavat poiketa verkkokaupassa tai myymälässä olevasta tuotteesta.

Viimeksi katsomasi tuotteet