Palaa
Maustetut rommit

Planteray Cut & Dry Coconut

Kullankeltainen, lämmin, puolikuiva, kookoksinen, trooppisen hedelmäinen, kevyen mausteinen
0.7 l
Cart Icon
LISÄÄ OSTOSKORIIN

Tuotetta voi tilata kerrallaan vain 0 kpl.

Lisää muistilistalle
Kullankeltainen, lämmin, puolikuiva, kookoksinen, trooppisen hedelmäinen, kevyen mausteinen
  • Tuotetiedot
    • TUOTENUMERO
      900368
    • ALKOHOLI
      40.0%
    • SOKERI
      38.0 g/l
    • ENERGIA
      240.0 kcal/100 ml
    • LITRAHINTA
      65.93 EUR
    • PAKKAUS
      pullo
    • SULJENTA
      luonnonkorkki
    • VALMISTAJA/VALMISTUTTAJA
      Maison Ferrand
    • TAVARANTOIMITTAJA
      Norex
    • VALIKOIMA
      tilausvalikoima
  • Maku
    Maku

    Maustettujen vodkien ja viinojen hallitseva maku on jokin muu kuin pääraaka-aineista peräisin oleva maku. Pääraaka-aine voi olla esimerkiksi ohra, vehnä, ruis tai peruna. Maustetut vodkat ja viinat voivat olla makeutettuja, maustettuja, kypsytettyjä tai värjättyjä. Hallitsevana makuna voi olla esimerkiksi lime, greippi, puolukka, karpalo, hunaja, vanilja, lakritsi tai muut yrtit ja mausteet.

    Käyttö

    Maustettuja vodkia ja viinoja käytetään snapseina ja juomasekoituksissa. Maustettuja vodkia ja viinoja voidaan tarjoilla snapseina rapujuhlissa, joulupöydässä ja etikkamausteisten silli- ja silakkaruokien kanssa. Niistä voidaan rakentaa myös cocktaileja tai nauttia sellaisenaan.

    Tarjoilu

    Maustetut vodkat tarjoillaan snapseina jäähdytettynä, 4–6-asteisena. Maustettujen vodkien alkoholipitoisuuden on oltava vähintään 37,5 tilavuusprosenttia, maustetut viinat voivat olla miedompiakin.

Tuotteen mahdollisesti sisältämät allergeenit käyvät ilmi etiketistä tai pakkauksesta. Tuotteen valmistaja ja maahantuoja vastaavat tuotteen laadusta sekä siitä, että tuote ja sen pakkausmerkinnät ovat lainsäädännön mukaisia. Huom! Tuotekuva tai vuosikerta saattavat poiketa verkkokaupassa tai myymälässä olevasta tuotteesta.

Viimeksi katsomasi tuotteet