Tuoteryhmät

Alkoholijuomien ja oheistuotteiden valinnasta vastaa ammattitaitoinen ostotiimi. Valikoimaanottoon liittyvissä kysymyksissä voit ottaa yhteyttä seuraaviin henkilöihin.

Tuoteryhmien kiireellisten asioiden puhelin päivystää arkisin klo 9-17.
Päivystyspuhelinnumero: 020 711 5885. Sähköposti: purchasinghelp@alko.fi.

Viinit

Huom. Viinituotepäälliköiden vastuualueet löytyvät lisäksi liitteenä olevasta dokumentista.

Senior Category Manager Mika Kauppinen
sähköposti: mika.kauppinen@alko.fi
puhelin: 020 711 5381

Tuotepäällikkö Kirsi Erme
sähköposti: kirsi.erme@alko.fi
puhelin: 020 711 5695

Tuotepäällikkö Karina Tiihonen
sähköposti: karina.tiihonen@alko.fi
puhelin: 020 711 5314

Tuotepäällikkö Timo Tossavainen
sähköposti: timo.tossavainen@alko.fi
puhelin: 020 711 5786

Tuotepäällikkö Anni Malmi
sähköposti: anni.malmi@alko.fi
puhelin: 020 711 5320

Hankintakoordinaattori Miia Koivisto
sähköposti: miia.koivisto@alko.fi
puhelin: 020 711 5262

Hankintakoordinaattori Anne Högman
sähköposti: anne.hogman@alko.fi
puhelin: 020 711 5395

Väkevät juomat

Category Manager Marjo Pelkonen
sähköposti: marjo.pelkonen@alko.fi
puhelin: 020 711 5635

Hankintakoordinaattori Anton Rantajärvi
sähköposti: anton.rantajarvi@alko.fi
puhelin: 020 711 5475

Hankinta-assistentti Mari Raunio
sähköposti: mari.raunio@alko.fi
puhelin: 020 711 5404


Panimotuotteet

Category Manager Kasper Kukkonen
sähköposti: kasper.kukkonen@alko.fi
puhelin: 020 711 5413

Tuotepäällikkö Timo Vallo
sähköposti: timo.vallo@alko.fi
puhelin: 020 711 5215


Oheistuotteet

Tuotepäällikkö Kristiina Lilienkampf
sähköposti: kristiina.lilienkampf@alko.fi
puhelin: 020 711 5642